Mecz między Cadiz i Real Betis dnia 2024-02-09 20:00 na obiekcie Estadio Nuevo Mirandilla - wynik 0-2

W ostatniej kolejce hiszpańskiej La Liga drużyna Real Betis pokonała Cadiz 2:0 na Estadio Nuevo Mirandilla. Mimo starań gospodarzy, goście zdołali objąć prowadzenie jeszcze przed przerwą, a następnie potwierdzili swoją dominację po przerwie, zdobywając drugiego gola. Mecz odbył się 9 lutego 2024 roku o godzinie 20:00, a wydarzenia na boisku przypieczętowały kolejne zwycięstwo Realu Betis w hiszpańskiej ekstraklasie.

Relacja z przebiegu meczu

Mecz pomiędzy Cadiz a Real Betis odbył się na Estadio Nuevo Mirandilla w ramach 24. kolejki La Liga. Sędzią głównym spotkania był Ricardo De Burgos Bengoetxea z Hiszpanii.

Wynik końcowy to 0-2 na korzyść gości. Real Betis zdominowało spotkanie od samego początku i zasłużenie odniosło zwycięstwo.

Pierwsza bramka padła już w 6. minucie, kiedy to Willian José wpisał się na listę strzelców po asyście J. Cardoso, dając Realowi Betis prowadzenie 1-0.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkiej bramki Pablo Fornalsa w 46. minucie, asystując Willianowi José i ustalając wynik na 0-2 dla gości.

Obie drużyny miały okazje do strzelenia kolejnych bramek, jednak skuteczna gra defensywy uniemożliwiła zmianę rezultatu, a Real Betis pewnie kontrolowało tempo spotkania do końcowego gwizdka sędziego.

W drugiej połowie Juanmi z Cadiz otrzymał żółtą kartkę w 52. minucie, natomiast Sokratis z Realu Betis został ukarany kartką w 65. minucie za faul.

Podsumowanie

Atmosfera na Estadio Nuevo Mirandilla była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny przez cały mecz, tworząc niesamowite widowisko na trybunach.

Cadiz próbowało odrobić straty po pierwszej bramce, ale skuteczna gra Realu Betis sprawiła, że goście kontrolowali przebieg meczu i zasłużenie odnieśli zwycięstwo.

Willian José odegrał kluczową rolę, zdobywając bramkę oraz asystując przy drugim trafieniu, co pozwoliło Realowi Betis na zapewnienie sobie trzech punktów.

Obie drużyny teraz czekają na swoje kolejne mecze. Cadiz zmierzy się z Osasuną, Celtą Vigo oraz Rayo Vallecano, natomiast Real Betis spotka się z Dinamo Zagrzeb, Alaves oraz ponownie z Dinamo Zagrzeb. Po tak emocjonującym spotkaniu, fani piłki nożnej nie mogą się doczekać kolejnych starć w wykonaniu tych drużyn.