Real Betis - Mallorca, wynik spotkania - 2-0

W meczu La Liga pomiędzy Real Betis a Mallorcą, to gospodarze odnieśli zwycięstwo 2-0. Już na przerwie Real Betis prowadził 1-0, a druga połowa nie przyniosła zmiany wyniku. Spotkanie odbyło się na Estadio Benito Villamarín, a sędziował Miguel Angel Ortiz Arias.

Real Betis pokonuje Mallorcę 2-0 w emocjonującym meczu La Liga

Estadio Benito Villamarín wypełniony był po brzegi fanami, którzy przybyli, by obejrzeć starcie pomiędzy Real Betis a Mallorcą. Mecz, który od samego początku wzbudzał emocje, zakończył się wynikiem 2-0 na korzyść gospodarzy.

Real Betis rozpoczął mecz zdecydowanie, a już w 7. minucie Willian José zdobył pierwszą bramkę, wykorzystując doskonałą asystę Juana Mirandy. Mallorca próbowała odwrócić losy meczu, ale defensywa Real Betis utrzymała się na wysokim poziomie, zmuszając przeciwnika do szukania innych rozwiązań. Mimo starań drużyny gości, wynik na przerwę wynosił 1-0 na korzyść Betisu.

W drugiej połowie emocje sięgnęły zenitu, kiedy to Ayoze Pérez podwyższył prowadzenie swojej drużyny w 65. minucie, wykorzystując asystę Luiza Henrique. Real Betis kontrolowało grę do końca meczu, a bramkarz gospodarzy był niezwykle skuteczny, broniąc swoją bramkę przed atakami Mallorki.

Spotkanie było niezwykle zacięte, co potwierdzają liczne żółte kartki, które zostały pokazane graczom obu drużyn. Germán Pezzella otrzymał żółtą kartkę już w pierwszej minucie, natomiast na stronie przeciwników kartki otrzymali Martin Valjent, Omar Mascarell oraz Cyle Larin. Nie obyło się również bez czerwonych kartek, gdyż Omar Mascarell z drużyny gości został ukarany drugą żółtą kartką w doliczonym czasie pierwszej połowy.

Sędzia Miguel Angel Ortiz Arias, Spain śledził mecz z najwyższą uwagą, zapewniając sprawiedliwość na boisku. Po ostatnim gwizdku fani Real Betis świętowali zwycięstwo swojej drużyny, a zawodnicy cieszyli się z trzech punktów zdobytych w meczu.